مزایای چشمی دیجیتال چیست و چرا باید از این محصولات هوشمند استفاده کنیم. چشمی دیجیتال بر خلاف چشمی های مکانیکی دارای مزایای زیادی می باشند که امنیت منزل شما را بالا خواهند برد.

مزایای چشمی دیجیتال

چشمی دیجیتال چیست :

چشمی دیجیتال یک وسیله الکترونیکی می باشد که می توانید جایگزین چشمی های مکانیکی درب کنید. این چشمی های هوشمند با باتری های لیتیومی یا قلمی کار می کنند و دارای یک صفحه نمایش داخل منزل می باشند.

از مزایای چشمی دیجیتال می توان با داشتن صفحه نمایش برای دیدن افراد پشت درب اشاره کرد. این مدل چشمی ها را به راحتی می توانید جایگزین چشمی های سنتی درب کنید.

مزایای چشمی دیجیتال نسبت به چشمی مکانیکی :

چشمی دیجیتال دارای مزایای متعددی نسب به مدل های معمولی می باشد که به آن ها اشاره خواهیم کرد:

زاویه دید گسترده :

زاویه دید چشمی های دیجیتال نسبت به چشمی های مکانیگی بسیار گسترده تر می باشد. زاویه دید چشمی های مکانیکی حدود 30 درجه می باشد ولی زاویه دید یک چشمی دیجیتال 170 درجه می باشد. این یکی از مزایای های مهم چشمی دیجیتال می باشد که شما می توانید تمامی سطح پشت درب را پوشش دهید.

مشاهده راحتر افراد :

یکی دیگر از مزایای های چشمی دیجیتال این می باشد که دیگر نیازی ندارید چشم خود را برای  دیدن پشت درب به چشمی نزدیک کنید. چشمی دیجیتال دارای صفحه نمایش 4 اینچی می باشند که حتی افراد خرد سال هم می توانند تصاویر افراد را به راحتی مشاهده کنند.

قابلیت مکالمه :

یکی از مزایای های جالب چشمی های دیجیتال این می باشد بدون این که درب را باز کنید می توانید تصاویر افراد را مشاهده و با آن ها مکالمه برقرار کنید و نیازی ندارید که درب را باز کنید. این یکی از مزایای چشمی دیجیتال می باشد که امنیت شما را افزایش خواهد داد.

مجهز به زنگ درب:

چشمی دیجتال بر روی قسمت بیرونی درب دارای دکمه زنگ می باشد، افراد می توانند از زنگ درب برای اعلان حضور خود استفاده کنند.

مجهز به دید در تاریکی مطلق :

یکی از مزایای چشمی دیجیتال نسبت به مدل های مکانیکی این می باشد که شما در تاریکی مطلق هم می توانید تصاویر افراد را به صورت واضح تماشا کنید.

قابلیت عکس برداری و فیلم برداری :

در چشمی دیجیتال شما می توانید تصاویر افراد پشت درب را به صورت اتوماتیک فیلم برداری و عکس برداری کنید. این آپشن یک مزایای بزرگ برای چشمی دیجیتال می باشد که شما در هر موقعی می توانید افرادی که پشت درب شما آمده اند را مشاهده کنید.

مزایای چشمی دیجیتال

چشمی دیجیتال با قابلیت اتصال به وای فای :

برخی از چشمی دیجیتال قابلیت اتصال به وای فای را دارند از مزایای چشمی دیجیتال وای فای دار می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • قابلیت مشاه زنده تصاویر از هر فاصله زمانی
 • قابلیت ثبت تصاویر بر روی موبایل
 • قابلیت ارسال آلارم بر روی تلفن همراه
 • قابلیت مشاهده شارژ باتری چشمی
 • قابلیت مکالمه با افراد پشت درب از راه دور
 • قابلیت تماس تصویری به هنگام زنگ زدن افراد

نصب چشمی دیجیتال :

نصب چشمی دیجیتال بسیار راحت می باشد و شما می توانید آن را جایگزین چشمی های قدیمی درب کنید. این چشمی ها نصب استانداردی دارند که نیازی به سوراخ کاری بیشتر بر روی درب ندارید شما به راحتی می توانید چشمی مکانیکی درب را جدا کنید و چشمی دیجیتال را جایگزین آن کنید.

در صورت نداشتن جای چشمی بر روی درب با یک مته به راحتی می توانید جای چشمی را بر روی درب قرار دهید.

چشمی دیجیتال از دو قسمت بیرونی و داخلی ساخته شده است قسمت بیرونی که قسمت زنگ و دوربین چشمی می باشد با یک کابل به قسمت داخلی که شامل صفحه نمایش می باشد اتصال پیدا می کند.

این یک مزایای چشمی دیجیتال می باشد که برای نصب آن نیازی به فرد متخصص ندارید و فقط با یک پیچ گوشتی می توانید چشمی دیجیتال را نصب کنید.

منبع تغذیه چشمی دیجیتال :

منبع تغذیه چشمی دیجیتال با باتری های لیتیومی می باشند و شما نیازی به برق مستقیم ندارید. میزان شارژ باتری لیتیومی بسته به نوع استفاده شما می تواند 3 روز تا 3 هفته دوام بیاورید. قبل از اتمام باتری بر روی دستگاه به شما هشدار داد خواهد شد و با یک کابل میکرو می توانید شارژ دستگاه را انجام دهید.

برای شارژ باتری نیازی به جدا کردن چشمی ندارید و با کابل داخل جعبه و اتصال به برق مستقیم می توانید چشمی را شارژ کنید. یکی از مزایای چشمی دیجیتال این می باشد که خود دارای کابل های شارژ 5 متری می باشند که به راحتی می توانید آن را شارژ کنید.

مزایای چشمی دیجیتال

سنسور موشن در چشمی دیجیتال :

یکی از مزایای چشمی دیجیتال سنسور موشن می باشد. کار سنسور موشن به این صورت می باشد که وقتی به یک متری درب نزدیک می شود سنسور چشمی فعال می شود و دستگاه شروع به عکس برداری و فیلم برداری از فرد پشت درب میکند.

سیستم های امنیتی در چشمی دیجیتال :

یکی دیگر از مزایای چشمی دیجیتال این می باشد که این محصولات مجهز به سیستم های امنیتی مختلفی می باشند. علاوه بر عکس برداری و فیلم برداری به صورت اتوماتیک در صورتی که شخصی بیش از 30 ثنیه پشت درب قرار بگیرد آلارم دستگاه به صدا در خواهد آمد.

برخی از چشمی های دیجیتال قابلیت اتصال به قفل های هوشمند را دارند. با اتصال قفل هوشمند به چشمی دیجیتال امنیت منزل شما چندین برابر خواهد شد.

مزایای چشمی دیجیتال

برترین چشمی دیجیتال :

بدون شک برترین چشمی دیجیتال حال حاضر در میان تمامی برند ها چشمی دیجیتال فیلیپس می باشد. از مزایای چشمی دیجیتال فیلیپس می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • داری پردازنده 4 هسته ای
 • دارای تصویر با کیفیت فول اچ دی
 • دارای صفحه نمایش لمسی
 • دارای اپلیکیشن اختصاصی فیلیپس ایزی کی
 • دارای ارتباط تصویری
 • قابلیت تغییر صدا با اپلیکیشن
 • قابلیت مکالمه با افراد پشت درب بدون نیاز به بااز کردن قفل
 • قابلیت اتصال به قفل دیجیتال فیلیپس
 • دارای دمو های مختلف برای کار
 • قابلیت خیره سازی داخلی و خارجی عکس و فیلم

چشمی دیجیتال فیلیپس مدل  dv001 برترین چشمی دیجیتال می باشد.

 

معایب چشمی دیجیتال :

اگر بخواهیم معایب چشمی دیجیتال را بیان کنیم باید به قیمت بالای این محصولات نسبت به مدل های مکانیکی اشاره کرد، البته مزایای چشمی دیجیتال باعث می شود که امنیت شما افزایش پیدا کند.

یکی دیگر از معایب چشمی دیجیتال نیاز به شارژ کردن دستگاه می باشد که در صورت اتمام باتری باید آن را شارژ کنید.

ورود کاربران و ثبت نام

ورود

ثبت نام